Ferrari / Ferrari 458 Italia Parts / 001 - Crankcase

Go to order form
Diagram # Name Part # Price Fitted
Quantity
Quantity
Available
Quantity Select
1 ASSEMBLATO BASAMENTO SOTTOBASAMENTO 251147 POA 1 0
2 PRIGIONIERO -M12X 1.75 GAMBO M10X 1.25- 236261 POA 10 0
2 PRIGIONIERO -M12X 1.75 GAMBO M10X 1.25- 236262 POA 10 0
3 WASHER 178348 POA 20 0
4 GASKET 134704 0.16 20 0
5 GRANO CENTRAGGIO 176421 POA 2 0
6 DADO 133988 1.23 20 0
7 PRIGIONIERO 217968 POA 20 0
8 GRAN?? CENTRAGGIO 185360 POA 4 0
9 PRIGIONIERO -Lunghezza gambo 50 min- 13546934 POA 4 0
9 PRIGIONIERO -Lunghezza gambo 55 mm- 13547034 POA 3 0
10 . CANNA CILINDRI 243339 POA 8 0
11 GASKET 186251 POA 24 0
12 UGELLO RAFFREDDAMENTO PISTONE CPL. 236813 POA 8 0
13 SCREW -Non pi?? fornito- -Sostituito dal 262413- 14302921 POA 8 0
13 SCREW 262413 POA 8 0
14 WASHER-Non pi?? fornito- 11181474 POA 8 0
15 GASKET 240214 47.55 1 0
16 GRANO CENTRAGGIO 175611 POA 2 0
17 TAPPO 10304511 POA 1 0
18 GASKET 10263460 0.99 1 0
19 TAPPO 14325340 POA 2 0
20 TAPPO MAGNETICO 104280 6.95 2 0
21 GASKET 10261860 0.57 2 0
22 SCREW 231620 POA 11 0
23 SCREW 231623 POA 2 0
24 ZAMPA MOTORE DX. 255568 POA 1 0
24 ZAMPA MOTORE SX. 255569 POA 1 0
25 SCREW 11307034 POA 8 0
26 WASHER 11190574 POA 8 0
27 TAMPONE ELASTICO SUPPORTO MOTORE SX. 259757 POA 1 0
27 TAMPONE ELASTICO SUPPORTO MOTORE DX. 259756 POA 1 0
28 STAFFA LIMITATRICE ESCURSIONE TAMPONE SX. 263594 POA 1 0
28 STAFFA LIMITATRICE ESCURSIONE TAMPONE DX. 263593 POA 1 0
29 SCREW 243841 POA 6 0
30 WASHER 127497 0.07 6 0
31 WASHER 14496624 0.73 6 0
32 RIPARO CALORE TAMPONE MOTORE 260084 POA 2 0
33 SCREW 11599534 POA 2 0
34 WASHER 127498 0.30 2 0
35 WASHER 10738021 POA 2 0
36 SCREW 231616 POA 4 0
37 COPERCHIO ANTERIORE BASAMENTO CPL. 261440 POA 1 0
38 CUSCINETTO 247049 POA 1 0
39 SEEGER RING 11060276 POA 1 0
40 TAPPO PER SPURGO 187718 POA 2 0
41 GASKET 10284460 0.17 2 31
42 GASKET COPERCHIO ANTERIORE 253102 42.59 1 0
43 SCREW -M6x 18- 231617 0.42 11 0
43 SCREW -M6x 22- 231619 POA 4 0
43 SCREW -M6x 25- 231620 POA 3 0
43 SCREW -M6x 30- 231621 POA 1 0
43 SCREW -M6x 35- 231622 POA 8 0
43 SCREW -M6x 45- 231624 POA 1 0
43 SCREW -M6x 50- 231625 POA 3 0
43 SCREW -M6x 70- 231626 POA 1 0
44 GASKET 236143 POA 2 0
45 SENSORE VELOCITA' ANGOLARE 249747 174.17 1 0
46 SCREW 231618 POA 1 0
47 GASKET ALBERO MOTORE 245884 POA 1 0
48 RACCORDO 253787 POA 1 0
49 GASKET 183010 1.44 2 0
50 TAPPO 223405 POA 1 0
51 TAPPO 193885 POA 1 0
52 GASKET 10263460 0.99 2 0